ارسال رایگان سفارش های بالای 700 هزار تومان ارسال رایگان سفارش های بالای 700 هزار تومان
  • انتخاب واحد پول:

معرفی و بررسی کتاب خلاصه روان پزشکی کاپلان سادوک

۱۵ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۱۸:۰۹ ب.ظ

 

کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک 2022 جدیدترین ویراست کتاب خلاصه روان پزشکی کاپلان و سادوک است.

 

کاپلان و سادوک ترجمه رضاعی مشهورترین و تنها ترجمه‌ای بود که از این کتاب وجود داشت. اما خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک ویراست دوازدهم، علاوه‌بر ترجمه دکتر رضاعی توسط دکتر سما سادات نیز ترجمه شده است

دکتر بنجامین سادوک علاوه بر تدریس در دانشگاه، در بیمارستانی در شهر نیویورک مشغول به طبابت بود. بنجامین سادوک برای بیماران خود ارزش بالایی قائل بوده است. همین امر سبب شده است که افرادی که از اختلالات روانی و مشکلات عاطفی رنج می‌برند، به زندگی سازنده و رضایت بخش خود بازگردند. دکتر بنجامین سادوک علاوه‌بر روانپزشکی، روان درمانی، زوج درمانی و سوگ درمانی نیز مشغول بود.

بنجامین سادوک بیش از ۵۰ کتاب و مقاله در زمینه روانپزشکی و روانشناسی منتشر کرده است. وی به طور گسترده در مورد طیف گسترده ای از موضوعات روانشناسی و روانپزشکی سخنرانی کرده است. دکتر بنجامین سادوک در حوزه ی روانشناسی، کتب و مقالات بسیاری دارد که از مهم ترین و برجسته ترین آثار دکتر بنجامین سادوک، میتوان به کتاب کاپلان سادوک اشاره کرد.

 

کاپلان و سادوک ترجمه رضاعی یکی از اصلی‌ترین مراجع روانشناسی بالینی است.

این کتاب دارای دقت و اعتبار علمی زیادی است به همین علت نیز مدت‌ها است که به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع روانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کتاب کاپلان و سادوک 2022 جدیدترین ویراست این کتاب است. در این ویراست مروری کامل بر تمامی حوزه‌های روان‌پزشکی ارائه شده است. همچنین تازه‌ترین اطلاعات پیشرفت‌ها و موضوعات کلیدی در کتاب پلان سادوک 2022 مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

 

از جمله ویژگی‌های جدید کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک جلد اول مطالعات موردی در آن است که سبب سرعت بخشیدن به یادگیری مطالب توسط خواننده خواهد شد.

در کتاب جدید کاپلان و سادوک ترجمه رضاعی تازه‌ترین روش‌های درمانی از جمله تکنیک‌های روان درمانی مدرن به‌صورت کامل و جامع معرفی شده‌اند. در این کتاب جدول‌های توصیفی برای تمامی تشخیص‌های DSM-5 و ICD-10 ارائه شده‌ است.

به‌علاوه بخش دارو درمانی کتاب کاپلان و سادوک 2022 بطور کامل بروزرسانی شده است. همچنین برخی از بخش‌های این کتاب باتوجه به مکانیزم عمل از مجدداً تنظیم شده‌اند.

این کتاب یک کتاب سه جلدی است که در جلد اول آن موضوعاتی همچون روانپزشکی بالینی، اختلالات عصبی رشدی و سایر اختلالات کودکی، اختلالت عصبی شناختی و اختلالات اعتیاد و مصرف مواد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در جلد اول از مجموع 3 جلدی خلاصه کتاب روان پزشکی کاپلان سادوک، سرفصل هایی همچون: نروسایکولوژی، معاینه و تشخیص در روان پزشکی، اختلالات اضطرابی و اخلاقی، سهم علوم روانی_اجتماعی در روان پزشکی اشاره شده است. همچنین می توان به سرفصل هایی همچون اختلالات تجزیه ای، معاینه بالینی و طبقه بندی در علم روان پزشکی، اختلالات مربوط به سانحه اشاره کرد.

در جلد دوم این کتاب به سرفصل هایی همچون روان درمانی، سوء رفتار های جسمی و جنسی، سندرم خستگی مزمن و… اشاره شده است.

در جلد آخر از 3 جلد کتاب خلاصه روان پزشکی کاپلان سادوک، سرفصل هایی همچون: روان پزشکی همگانی، روان پزشکی کودک، روش های تحریک مغز، مسائل مربوط به مراحل آخر زندگی ، بزرگسالی و میانسالی و جنبه های جهانی روان پزشکی، به چشم میخورد که این سرفصل ها، از مهم ترین و اصلی ترین سرفصل ها در علم روان پزشکی و روانشناسی است.

کتاب خلاصه روان پزشکی کاپلان سادوک در 3 جلد توسط انتشارات ارجمند به متقاضیان به صورت کامل و با کوچکترین خطا در ترجمه و ویرایش کتاب، ارائه شده است که میتوانید آن را از فروشگاه اینترنتی فدک بوک به صورت آنلاین تهیه کنید.