ارسال رایگان سفارش های بالای 700 هزار تومان ارسال رایگان سفارش های بالای 700 هزار تومان
  • انتخاب واحد پول:

"یک هفته با کتاب؛ آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن

۲ تیر ۱۴۰۳ ۱۰:۲۰:۱۰ ب.ظ

"یک هفته با کتاب؛ آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن و ترخیص محمدعلی بهمنی از بیمارستان
 
آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن و ترخیص محمدعلی بهمنی از بیمارستان از جمله مهم‌ترین خبرهای این هفته کتاب و ادبیات بودند.
 
گروه فرهنگ و ادب: گزارش مرور اخبار این هفته حوزه کتاب و ادبیات 7 خبر مهم دارد.
 
 
نامه جمعی از چاپخانه‌داران به وزیر صنعت، معدن و تجارت، تمدید مهلت شرکت در ششمین دوسالانه کارتون کتاب، اهدای کتابخانه مرحوم آذرنوش به دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، آئین اختتامیه ششمین دوره جایزه ارغوان، معرفی برگزیدگان مسابقه روایت‌نویسی نمایشگاه کتاب هم دیگر خبرهای مهم این هفته بودند.
 
مشروح این گزارش را در ادامه می‌خوانید:
 
نامه جمعی از چاپخانه‌داران به وزیر صنعت، معدن و تجارت
 
جمعی از چاپخانه داران و فعالان چاپ تهران با امضای نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، خواستار برگزاری انتخابات اتحادیه چاپخانه داران تهران در موعد قانونی شدند.
 
تمدید مهلت شرکت در ششمین دوسالانه «کارتون کتاب»
 
بنا بر اعلام دبیرخانه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به درخواست متقاضیان، مهلت شرکت در ششمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب»، تا ۳۱ مردادماه تمدید شد.
 
اهدای کتابخانه مرحوم آذرنوش به دایره‌المعارف بزرگ اسلامی
 
کتابخانه مرحوم آذرتاش آذرنوش، استاد دانشکده الهیات و معارف اسلامی و نخستین مدیر گروه ادبیات عرب دانشگاه تهران و عضو فقید شورای عالی علمی مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی، توسط همسر و فرزندان او به مجموعه کتابخانه‌های اهدایی مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی اهدا شد که به‌صورت مستقل و به نام او نگهداری و مورد استفاده پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
 
برگزاری اختتامیه پایانی ششمین دوره جایزه ارغوان
 
آئین پایانی ششمین دوره جایزه داستان نویسی «ارغوان» با معرفی برگزیدگان برگزار شد. اختتامیه این جایزه، با یادی از ابراهیم گلستان و رضا حداد، شامگاه شنبه ۲۶ خرداد در پردیس موسیقی و تئاتر باغ کتاب، برگزار شد.
 
آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن
 
سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (BIBF) از روز چهارشنبه ۳۰ خرداد آغاز به کار کرد. در این رویداد، غرفه‌دارانی از ۷۱ کشور دنیا با بیش از ۲۲۰ هزار عنوان کتاب شرکت می‌کنند.
 
این نمایشگاه در مقایسه با سال گذشته شاهد حضور ۱۵ کشور جدید از جمله بنگلادش، فیلیپین، جمهوری چک، اسلواکی، نیوزیلند و نیجریه خواهد بود. همچنین کشورهایی مانند ژاپن، مالزی، انگلستان و ایتالیا فضای بیشتری را به غرفه خود اختصاص دادند.
 
معرفی برگزیدگان مسابقه روایت نویسی نمایشگاه کتاب
 
اسامی برگزیدگان اولین دوره مسابقه «روایت‌نویسی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» توسط خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام شد. این رویداد با موضوع روایت ادوار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از نگاه عموم مردم برگزار شد.
 
در اولین دوره این مسابقه بیش از ۴۰ اثر از سراسر کشور دریافت شد و پس از پایش ۴ روایت شایسته تقدیر انتخاب شد.
 
ترخیص محمدعلی بهمنی از بیمارستان
 
محمدعلی بهمنی شاعر و نویسنده سه شنبه ۲۹ خردادماه از بیمارستان مرخص شد.
 
به گفته پزشک معالج این شاعر خطر اصلی از بهمنی رفع شده و نیازی به جراحی نداشت اما برای احتیاط چند روزی در بیمارستان از او مراقبت شده، در حال حاضر وضعیت رو به بهبودی دارد و از بیمارستان مرخص شد تا دوران نقاهت خود را در منزل گذراند.
 
 
جهت اطلاع از اخبار و  کتاب ها و خریدکتاب با ما همراه باشید.
 

 www.fadakbook.ir