ارسال رایگان سفارش های بالای 700 هزار تومان ارسال رایگان سفارش های بالای 700 هزار تومان
  • انتخاب واحد پول:

هفتمین نشست خبری نمایشگاه کتاب برگزار شد

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۴:۱۴ ق.ظ

هفتمین نشست خبری نمایشگاه کتاب برگزار شد؛ چند درصد مردم از قیمت کتاب‌های نمایشگاه کتاب راضی هستند؟ سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران در نشست خبری روزانه نمایشگاه، نتایج نظرسنجی مردم درباره قیمت کتاب‌ها را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست خبری علی رمضانی، سخنگو و قائم‌مقام سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و حسین تیموری، مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب، چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) در ستاد اجرایی برگزار شد. رمضانی با اشاره به هشتمین روز نمایشگاه کتاب تهران، گفت: از عصر روز گذشته، روند افزایشی حضور در نمایشگاه شتاب گرفته و رکورد حضور در نمایشگاه شکسته شده است. چهارشنبه نیز از ساعات اولیه، شاهد حضور گسترده مردم بودیم و انتظار داریم آخر هفته پُررونقی داشته باشیم. وی افزود: از کمیته اجرایی تشکر می‌کنم که عمده زحمات نمایشگاه در غرفه‌بندی، مسائل رفاهی و دغدغه‌های مردم و رسانه‌ها را پیگیری کرده‌اند. رمضانی با اشاره به نظرسنجی روزانه نمایشگاه، گفت: ۷۲ درصد شرکت‌کنندگان، قیمت کتاب‌ها را رضایت‌بخش، ۵۱.۵ درصد خیلی کم و ۲۶ درصد کم رضایت‌بخش ارزیابی کرده‌اند؛ همچنین مردم به روز هفتم نمایشگاه نمره ۷۲ از ۱۰۰ داده‌اند. وی با بیان اینکه هشتمین روز نمایشگاه، میزبان رئیس قوه قضاییه بودیم، گفت: ایشان حدود ۲ ساعت در نمایشگاه حضور داشتند، با ناشران و مردم گفت‌وگو کردند و سپس به غرفه فلسطین رفتند و از آنچه در نمایشگاه دیده بودند، ابراز رضایت کردند. رمضانی با بیان اینکه تا پایان روز هفتم، روزانه ۳۹ برنامه در هشت سرا برگزار شده است، گفت: با برنامه‌های پیش‌بینی شده برای امروز، حدود ۲۳۴ عنوان برنامه در موضوعات مختلف برگزار شده است. وی ادامه داد: تا پایان روز هفتم، مجموع فروش ثبت شده به ۳۱۱ میلیارد تومان رسید و ۵۴۵ هزار نسخه در ۳۵۵ هزار بسته ساماندهی شده‌اند. ۱۴۱ میلیارد تومان در درگاه‌های رسمی و ۷۴ میلیارد تومان در درگاه‌های غیررسمی فروش رفته است. در بخش مجازی نیز، در مجموع، ۹۶ میلیارد تومان کتاب خریداری شده که ۶۵ میلیارد تومان سهم ناشران و ۳۱ میلیارد تومان سهم کتابفروشان است. سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران به یکی از بخش‌های کمتر دیده شده نمایشگاه اشاره کرد و گفت: سالن یاس، شامل گزیده آثار منتشر شده در سال ۱۴۰۲ است که می‌توانید با راهنمایی مشاوران، به تفکیک موضوعی و رده‌ای آن‌ها را مشاهده کنید. در این سالن که توسط مجمع ناشران انقلاب اسلامی برپا شده است، ۵۰ بسته جدید پیشنهادی مطالعه برای مخاطبان ارائه شده است.
 
رمضانی به آراء هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران نیز اشاره کرد و گفت: سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) در مجموع ۵ رأی صادر شد که عمده تخلفات، شامل عرضه کتاب مغایر با ضوابط نمایشگاه و ارائه تخفیف بیشتر از سقف مجاز در شیوه‌نامه بوده است.
وی ادامه داد: آراء صادره عبارتند از: توبیخ با درج در پرونده، اخذ تعهد و رفع تخلف، تعطیلی غرفه و پنل مجازی. همچنین ۵۰ درصد از متراژ غرفه سال آینده ناشر مذکور کسر خواهد شد و برخی از ناشران متخلف به‌مدت یک‌سال از تسهیلات حمایتی محروم خواهند شد.
 
 
جهت اطلاع از اخبار و  کتاب ها و خریدکتاب با ما همراه باشید.
 

 www.fadakbook.ir